Behringer B912NEO

Počet vstupů

Počet vstupů

Aktivní reproduktor s výkonem 1260W, 2 pásmový, 12" reproduktor s krásnými hloubkami a velkou akustickou silou, 1,75" titaniový výškový driver, 24-bit digitální signal procesor, pro kontorolu systému, digitální crossover/compresor/limiter, integrovaný 2-pásmový ekvalizér, Class-D zesilovač, 2-kanálový mixer s 2x Mic/Line XLR/1/4" Jack vstup s individuální kontrolou hlasitosti, možnost použití jako odposlech, kvalitní provedení zaručuje dokonalý zvuk při dlouhotrvajícím kvalitě.

• nízká cena
      • výkon dostačující na ozvučení zpěvu ve zkušebně i s hlasitým bubeníkem
      • příjemný přednes
      • i bas tam je
      • možnost připojení dvou mikrofonů
      • jednoduchý eqalizér včetně nastavitelného HPF na zadním panelu
      • zatím jsem nic nezaznamenal, mám je jen krátce...

Za danou cenu (6000,-Kč) se jedná o velice povedenou bednu. Navzdory všem předsudkům vůči značce Behringer, které občas zaslechnu, mi nezbývá než konstatovat, že v případě této bedny se jedná o povedený výrobek. Její zvukové vlastnosti mě velmi mile překvapily - příjemné na poslech, žádné zahuhlání ani přehnané středy či ostré výšky atd. se nekonají. Po jemné korekci na eqalizéru a ořezu, v tomto případě použití nepotřebných basů, je zpěvu ve zkušebně rozumět bez nejmenšího problému. Co se týče výkonu, tak to rozhodně nejsou žádná ořezávátka. Rozhodoval jsem se ještě mezi starší RCF310A a EV EXL12P, což teoreticky řadím do stejné cenové kategorie (i když citované bedny jsou o něco dražší). Tato bedna nakonec zvítězila a nemůžu toho litovat. Bohužel jsem srovnání neměl možnost provádět... Jen popisuji pocity, které ve mně tyto bedny vyvolaly.

Někde jsem četl, že mikrofonní předzesilovač v těchto bednách nemá dostatečný zisk... Nevím. Osobně mám mikrofon připojen k mixpultu, který má solidní preampy. S dostatečným vybuzením mikrofonu tedy nemám problém.

Takže abych to shrnul - jednoznačně doporučuji např. do zkušebny na ozvučení zpěvu i hlasité kapely... Myslím si, že akce typu oslava v menší místnosti by tyto bedny v pohodě zvládly uhrát.

jsou skvelé a mají i supr basy s pouzitím LOW CUT